Minulé akce

Žádáme účastníky minulých akcí pořádaných Lyžařským klubem
o zapůjčení fotografií z těchto akcí.

ROK 2014

Po stopách Loupežníka Píšťalky - VIII.ročník

Akce se konala v sobotu 14. června 2014. Opět jsme vybrali novou (snad pro rodiče s malými dětmi) jednodušší a kratší trasu, se startem z parku před trnavskou školou přes Miluchov. Cestu pohádkovým lesem se nám podařilo realizovat hlavně díky podpoře Obecního úřadu Trnava, pekárny pivovaru u Vraníků, Chlazení Hanáček, Petra Chmelaře, pojišťovny GENERALI, ELZVO, GANAS, KL Interiér s.r.o., Fagus Trnava, pana Oldřicha Hermana, Klempířství Kostelec a Jirky Brhla.Opět nám celkem vyšlo počasí. Ikdyž občas lehce zapršelo, účast dětí byla vysoká. Pro ty, kteří přes dvanáct nových soutěžních stanovišť dorazili za krásného, proměnlivého počasí do cíle, byla připravena nafukovací atrakce - skákací hrad, jízda na koních, šermířský souboj a opékání špekáčků s občerstvením. Svého soutěživého ducha si mohly děti užít nejen při plnění úkolů na stanovištích, ale nově i při pravé nefalšované tombole. Věříme, že si všichni užili příjemné odpoledne a podařilo se nám potěšit nejen ty nejmenší. Děti, těšíme se na další ročník a setkání s Vámi.

FOTO Z AKCE


ROK 2012

Po stopách Loupežníka Píšťalky - VI.ročník

Akce se konala v sobotu 16. června 2012.
Letos jsme vybrali novou (snad pro rodiče s malými dětmi) jednodušší a kratší trasu, ze startem z parku před trnavskou školou, přes Miluchov. Opět jsme tuto akci mohli zorganizovat za podpory Obecního úřadu Trnava, pekárny u Vraníků, Chlazení Hanáček, Petra Chmelaře, pojišťovny GENERALI, ELZVO a GANAS. V letošním ročníku byla opět překonána na Píšťalkovi zatím největší účast, přes 550 rodičů s dětmi. Pro ty, kteří přes dvanáct nových soutěžních stanovišť dorazili za krásného počasí do cíle, byla připravena nafukovací atrakce - skákací hrad, jízda na koních a opékání špekáčků s občerstvením. Nejenom návštěvnost, ale i teplota byla letos rekordní a to přes 30C. Těšíme se na další ročník a na setkání s Vámi.

FOTO Z AKCE


ROK 2011

Drakiáda - IX.ročník

Akce se uskutečnila v sobotu 24. září 2011 za podpory obecního úřadu Trnava, firmy GANAS s.r.o, ELZVO, KOVEX s.r.o., ASP Czech s.r.o.,pojišťovny Generali a dalších firem pravidelně podporujících naše akce. V tento den nám opět vyšlo počasí . Bylo velmi hezky celý den, svítilo sluníčko a až ke konci akce trochu začalo foukat. Konečně se dostali na drakiádě do oblak i nějací draci ( letos nejvýše vylétl drak Ondrovi Zvolenskému). Kromě pouštění draků byla pro návštěvníky připravena i zábava, skákací hrad Kovboj, střelba z airsoft zbraní, zábavný závod pro nejmenší a na závěr seskok rekordního počtu - osmi parašutistů . Děti byly za svoji snahu odměněni diplomy a spoustou sladkostí.

FOTO Z AKCE

Po stopách Loupežníka Píšťalky - V.ročník

Akce se konala v sobotu 11. června 2011,
za podpory Obecního úřadu Trnava, nové pekárny u Vraníků, Chlazení Hanáček, ELZVO
a GANAS.
V letošním ročníku, i když v regionu probíhalo několik zábavných akcí, byla na Píšťalkovi zatím největší účast, přes 500 rodičů s dětmi. Pro ty, kteří přes dvanáct soutěžních stanovišť dorazili za krásného počasí do cíle, byla připravena nafukovací atrakce, skákací hrad Šašek, jízda na koních a opékání špekáčků s občerstvením.
Při této příležitosti byla odhalena socha loupežníka Píšťalky v nadživotní velikosti,
kterou podle "dochovaných" dobových portrétů loupežníka Pavla Píšťalku v červnu 2011 vytesal 16-ti letý umělecký řezbář Martin Bořuta z Podkopné Lhoty.

FOTO Z AKCE

Vyjížďka na kolech Trnava Troják, neděle 22.5. 2011

Vyšlo nám krásné počasí, zůčastnili se skalní příznivci, příjemné zakončení na zahrádce u Vraníků, (po příjezdu k Vraníkům se strhla 10-ti minutová průtrž - zmokli jenom "opozdilci". Než jsme se stačili občerstvit, vysvitlo opět slunce, všechno rychle obeschlo a my jsme se mohli rozjed domů.


ROK 2010

Drakiáda - VIII.ročník

Akce se konala v sobotu 18. září 2010 za podpory obecního úřadu Trnava, Regionu Zlínsko, pojišťovny Generali a dalších firem, pravidelně podporujících naše akce. V tento den nám opět vyšlo počasí . Bylo po delší době hezky, ale zase nefoukalo a draci dětem příliš nelétali :-)
Kromě pouštění draků byla pro návštěvníky připravena i zábava, skákací hrad Kravička, střelba ze vzduchovky, orientační závod pro nejmenší a na závěr již tradičně seskok parašutistů – členů našeho klubu, Tomáše Kotka a Roberta Suchánka

Seskok parašutistů na drakiádu


První společná vyjížďka v nových dresech proběhla v neděli 11.července 2010

Sraz všech účastníků byl v 10,00 hod. na parkovišti u autobusové zastávky v dolansku, naproti Vyvlečků.
Trasa tam : Trnava – Slušovice – Neubuz – Všemina – tady občerstvení a krátká přestávka v restauraci v Hotelu Všemina (společné foto).
Trasa zpět: Všemina - Neubuz – přes Bílou Hlínu – Trnava – Trnava rozcestí. Společný oběd (někdo jenom osvěžení) v hostinci na rozcestí.
Vyjížďky se zůčastnilo 29 členů.Po stopách Trnavského loupežníka Píšťalky - IV. ročník

Akce se konala v sobotu 12. června 2010,
za podpory Obecního úřadu Trnava, Regionu Zlínsko, Mikroregionu Slušovicko, dále pak společností Pneu Vraník, Chlazení Hanáček, ELZVO, GANAS a Miroslav Vítek.
Pro ty, kteří přes dvanáct soutěžních stanovišť dorazili za tropického počasí do cíle, byla připravena nafukovací atrakce skákací hrad Kravička, jízda na koních a opékání špekáčků s občerstvením.

Pozvánka na Píšťalku

Ples

7. ples se konal 29.1. 2010 v tělocvičně ZŠ Trnava. Hrála skupina Kosovci.

PDF   Ve 24,00 hod. proběhlo vylosování očíslovaných vstupenek

Pozvánka na ples
Běh kolem Trnavy

Běh kolem Trnavy se konal 23.1.2010

PDF   Výsledková listina běhu kolem Trnavy

Pozvánka na běh
ROK 2009

Drakiáda - VII.ročník

Akce se konala v sobotu 19.září 2009, za podpory obecního úřadu Trnava,
Regionu Zlínsko, pojišťovny Generalli a dalších firem, pravidelně podporujících naše akce. Pro ty, kteří se přišli podívat v toto sluncem prosvícené odpoledne na lyžařský svah, bylo kromě pouštění draků připravena zábava, skákací hrad Loupežník, střelba z paintballu , orientační závod pro nejmenší a na závěr seskok parašutistů – členů našeho klubu, Roberta Suchánka a Tomáše Kotka

Seskok parašutistů na drakiádu
Pozvánka na drakiádu
Po stopách Trnavského loupežníka Píšťalky - III. ročník

Akce se konala v sobotu 13. června 2009,
za podpory obecního úřadu Trnava a Regionu Zlínsko
Pro ty, kteří dorazili do cíle byla připravena atrakce skákací hrad Muchomůrka,
jízda na koních a opékání špekáčků s občerstvením.

Pozvánka na Loupežníka Píšťalku

Závody na svahu

4. ročník závodů na svahu "Od smrka důle" se konal 28. 2. 2009

Co o nás psali ve Zlínském deníku

PDF   Výsledková listina závodů na svahu "Od smrka důle" - Dívky

PDF   Výsledková listina závodů na svahu "Od smrka důle" - Hoši

PDF   Výsledková listina závodů na svahu "Od smrka důle" - SjezdVideo ze závodů na svahu "Od smrka důle"
Běh kolem Trnavy

Běh kolem Trnavy se konal 21.2.2009

PDF   Výsledková listina běhu kolem TrnavyPles

6. ples se konal 30.1. 2009 v tělocvičně ZŠ Trnava. Hrála skupina Kosovci.ROK 2008

Drakiáda - VI.ročník

Akce se konala v sobotu 11. října 2008 od 13,00 hodin.
Po celé odpoledne byl pro děti zajištěn zábavný program :
 • soutěž v pouštění draků
 • střelba s paintballu
 • tradiční branný závod pro děti všech věkových kategorií
 • občerstvení a ceny pro děti
 • zábavná atrakce pro děti - skákací hrad
 • střelba s paintballu www.paintballnero.cz


  Po stopách Trnavského loupežníka Píšťalky - II. ročník

  Akce se konala v sobotu 14. června 2008.

  Loupežník Píšťalka  PDF   Pozvánka na akci
  Kdo byl Loupežník Píšťalka, víme již z předchozího ročníku, putování po jeho stopách. Nikomu se ale nikdy nepodařilo zachytit jeho podobiznu. Nám se, po dlouhém pátrání podařilo „jako jediným“ získat jeho podobiznu, zachycenou neznámým umělcem, který zastihnul Píšťalku, už jako staršího, při jedné z jeho loupežných cest po okolí Trnavy. Tato jeho podobizna byla slavnostně odhalena u příležitosti druhého ročníku, kdy jsme se vydali po jeho loupežných cestách….
  Socha loupežníka Píšťalky

  Ples

  5. ples se konal 15. 2. 2008 v tělocvičně ZŠ Trnava. Hrála skupina Kosovci.

  ROK 2007

  Táborák

  9. 6. 2007 se na lyžařském svahu uskutečnil táborák pro členy SK Lyžařského klubu Trnava

  Po stopách Trnavského loupežníka Píšťalky - I. ročník

  Akce se konala v sobotu 12. května 2007

  Loupežník Píšťalka

  PDF   Pozvánka na akci
  Kdo byl Trnavský loupežník Píšťalka
  Území východní Moravy bylo v 17. a 18. století domovem mnoha zbojníků. Dodnes si rádi představujeme hodné zbojníky, kteří bohatým brali a chudým dávali. Naše romantické představy o zbojnických družinách dozajista vypěstovaly jednak legendy předávané přes tři staletí ústní formou, jednak knihy a filmy, které na toto téma vznikly.

  O činnosti zbojníků v naší oblasti víme, že tu působila 14 členná skupina, které velel Pavel Píšťalka z Trnavy. Mezi jinými loupili v lesích kolem Lipníka, Bystřice u Hostýna, Újezda a připravovali se dokonce na přepadení dosti vzdáleného zámku Mírova, který byl vlastnictvím olomouckého biskupa. K potírání valašského zboje a lupičství byli určeni „portáši“. Úřady tiše přiznávaly, že proti Valachům mohou se zdarem bojovat opět jenom Valaši. Portáši je však pochytali a hejtman Píšťalka byl v Olomouci 28.3. 1640 sťat a jeho tělo bylo vpleteno do kola.

  Pavla Píšťalku připomíná dodnes na trnavských pasekách Luhy studánka, které se odedávna říká „Píšťalkova“. V dobách slávy romantických postav u této studánky rostl mohutný buk, který byl tajnou skrýší pokladů jejich vůdce. Traduje se, že jen dva lidé věděli o onom místě, ti však byli trvale pronásledováni a poklad nemohli vyzvednout. Jeden z nich, Strůhalík z Jaroslavic, před svou smrtí popsal hlídači ve vězení místo úkrytu. Než však bylo možno poklad vyzvednout, při velké povodni podemlely rozběsněné vlny starý buk a odnesly jej dolů ke Zlínu i s dukáty.

  Pojďme se tedy projít po stopách trnavského loupežníka a možná najít některý z jeho zakopaných pokladů…

  ROK 2006

  Ples

  3. ples se konal 10. 2. 2006 v tělocvičně ZŠ Trnava. Hrála skupina JUKEN Všemina.

  Závody na svahu

  3. ročník závodů na svahu "Od smrka důle" se konal 5. 2. 2006

  Karneval na lyžích

  Tento rok jsme obnovili taky Karneval na lyžích. Konal se 11.3.2006 - velká účast masek a vynikající zábava.

  ROK 2005

  Ples

  2. ples se konal 14. 1. 2005 v tělocvičně ZŠ Trnava. Hrála skupina JUKEN Všemina.

  Drakiáda

  Drakiáda byla na svahu 23. 10. za hojné účasti dětí i dospělých

  Závody na svahu

  2. ročník závodů "Od smrka dúle" proběhl 6. 2. 2005.

  ROK 2004

  Ples

  1. ples se konal 20. 2. Hrála skupina WEGA, předtančení měla skupina KONTRAST ze Slušovic a Taneční kroužek dětí ZŠ Trnava.

  Drakiáda

  Drakiáda byla na svahu 23. 10. za hojné účasti dětí i dospělých.
  Nejprve byla samotná drakiáda, poté organizátoři uspořádali pro děti závod kolem lyžařského svahu se spoustou disciplín.

  Závody na svahu

  1. ročník závodů "Od smrka dúle" proběhl 1. 2. 2004
  Ve 12.00 byla registrace závodníků. Od 13.00 samotné závody. Závodilo se v několika věkových kategoriích a to ve slalomu a ve sjezdu.

  Běh na lyžích

  Běh na lyžích kolem Trnavy se konal v sobotu 12. 2. 2004.
  Hromadný start všech účastníků byl na autobusové točně u Moravanu na Podkopné Lhotě v 11.45 a trasa byla tradičně směr Turistická chata - Baťková-Koliba-Miluchov a zakončení na lyžařském svahu. Tam bylo zajištěno pro účastníky občerstvení.

  ROK 2001

  Závody na kolech

  V létě jsme uspořádali pro děti závody na kolech. Závodilo se v Trnavě - Dolansku v prostorách bývalého kravína a to v několika kategoriích (kliknutím na obrázek se zvětší).
 • SNOW   |    NORDICmag   |    FREESKI   |    Ski & Snowboard portal   |    HolidayInfo  
  Aqua Industrial   |    Mikroregion Slušovicko   |    Východní Morava   |   Sněhové info    |   ČSTV Zlín
  Webdesign Comin.cz